9 Грудня 2019 | Анонси ІМ

Hackathon Find your way: Innovation solutions for Lviv: визначено переможців, чиї ідеї допоможуть Львову

Протягом 7-8 грудня команди розробників працювали над рішеннями у сфері мобільності й екології. Більшість запропонованих ідей можуть допомогти Львову у вирішенні проблем, пов’язаних з цими сферами.

У хакатоні взяли участь вісім команд. На початку події учасникам презентували дані щодо мобільності й екологічної ситуації у Львові. Надалі команди мали змогу згенерувати ідеї, над якими вони працювали протягом подальшої доби.

Втілювати ідеї у життя учасникам допомагали ментори:

Орест Щур, Delivery Manager в ELEKS, ментор: «Насправді мене захопило те, скільки молоді бере участь у хакатоні. Ці люди готові були провести тут всю ніч і всі вихідні. Дуже круто, що молодь долучається до вирішення екологічних проблем, і круто що ці проблеми вирішуються із застосуванням технологій. Це те, в якому напрямку потрібно рухатись».

Олександр Валюс, Experience Designer в ELEKS, ментор: «Мені подобається коли організовуються події які пропагують дух «мейкерства». Скоріш за все у багатьох учасників були ідеї, які відтягувались у довгий ящик. А на хакатоні те, що вони могли розтягувати на місяць зробили за два дні. Приємно бачити що ці ідеї не просто комерційні, а мають позитивний вплив на місто».

Володимир Соколовський, фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою в ELEKS, ментор: «Нам, як ІТ-компанії, цікаво долучатись до ініціатив які можуть покращити місто, адже це наша єдина еко-система. Бути тут, надавати менторську підтримку, мати можливість розвивати ідею разом з хорошими партнерами ━ це дуже цінно для ELEKS. Хакатон корисний для учасників, він допомагає отримати нові знання, окрім того це певний поштовх в кар’єрі, тому що їх починають помічати як спеціалістів. Для команд є можливість протестувати свої продукти, побачити чи несуть вони цінність, відчути себе в атмосфері здорової конкуренції. Тому цей хакатон є корисним і для міста, і для учасників, і для нас як співорганізаторів, ІТ-компанії ELEKS. Всі отримують якусь користь і це дає загальний крутий розвиток для міста, дозволяє всім разом розвиватись, рухатись у напрямку змін».

Михайло Борисов, R&D Manager в ELEKS, ментор: «Такий формат як хакатон дозволяє за короткий час вирішити багато питань. У даному випадку допомогти місту покращити екологічну ситуацію і мобільність».

Сергій Данилик, Business Analyst в ELEKS, ментор: «Я вважаю що ті проекти, які журі обрали, однозначно принесуть користь місту. Для мене захід також був корисним: цікаво було поспілкуватись з іншими суддями, з учасниками, я перший раз на хакатоні в якості ментора. Такі події потрібно проводити частіше, я вважаю. І залучати інвесторів та муніципалітет».

Taras Kovtalo, Solution Business Analyst at ELEKS, ментор: «Загалом мені дуже імпонує тема екології і мобільності. Думаю, що багато з тих восьми ідей зрілі і цікаві, їх варто реалізовувати надалі».

В результаті дводенної роботи команди представили проекти:

Comride: соціальний проект, який дозволяє водіям брати по дорозі пасажирів, заробляти за це бали і використовувати іх для поїздок в якості пасажира.

Urban trees: дозволяє користувачам обирати зелені зони у місті, де можна посадити дерева і показує які це дерева мають бути.

Inspectree: ресурс допомагає «інспектувати» наявні у місті зелені насадження: коли були висаджені, як за ними доглядають і т.д.

Hibye: додаток для пошуку попутників, який поєднує водіїв і пасажирів.

Green Eye: продукт пропонує систему штрафування автомобілів у центральній частині міста, якщо їхні викиди перевищують екологічний стандарт Євро-3.

Eco Battle: команда 1Х4 запропонувала ресурс, на якому будуть розміщені усі еко-заходи, а також платформа для пошуку однодумців. Крім того ресурс передбачатиме телеграм-бот, за допомогою якого можна додавати екологічно проблемні місця.

Find my transport: пристрій для пошуку громадського транспорту, який буде знаходитися на зупинках міста, працює за допомогою голосових команд.

InvecoLance: користувачі ресурсу додають на карту міста проблемні локації; модератори ресурсу обробляють проблему, шукають інвесторів і фрілансерів для виконання робіт. Ресурс бере до уваги невеликі проблеми міста і має у короткий проміжок часу їх вирішувати.

За рішенням журі перемогу здобули команди:

Друге місце, а також призи від ELEKS і Львівської міської ради розділили відповідно Green Eye і Urban trees. А перемогу разом з винагородою у 2000$ здобула команда Inspectree.

Адам Леос,старший розробник у PlutoTV, ментор і суддя хакатону: «Я знаю що це був перший хакатон і він пройшов дуже якісно. Багато команд запропонували дуже цікаві рішення. Головне, що ці рішення можна використовувати надалі і вони реально потрібні місту».

Ярема Грицишин, головний інженер в ELEKS, суддя: «Мені дуже сподобалися команди, які робили проект з нуля. Вони продемонстрували класну фантазію, креативність у вирішенні проблем. Дуже прикро що не можна винагородити всіх, але в тому і полягає дух змагань: хто має кращий прогрес ━ нагороджується більше, інші отримують досвід і розуміння над чим ще потрібно попрацювати».

Олександр Кобзарев, директор КУ Інститут міста, суддя: «Маємо трьох переможців, команди, які показали найкращий прогрес під час хакатону. Також були декілька сильних команд, які вже прийшли з готовими ідеями і тому ми, як суддівська комісія, прийняли рішення орієнтуватися на прогрес, якого вони досягли протягом хакатону. З трійкою переможців погодилися одностайно. Сподіваємось, що переможці будуть розвивати свої продукти і доведуть їх до такої стадії, коли ними можна буде користуватися».

Наприкінці Юліана Саврук, проектна менеджерка КУ Інститут міста, організаторка хакатону підсумувала: «Цим заходом ми намагались розробити рішення гострих проблем у сфері екології та мобільності. Ми отримали зареєстрованих команд більше ніж розраховували і це говорить про те, що є попит на такі заходи, і можна продовжувати їх систематично проводити. Вразили цікаві рішення деяких команд, атмосфера безперервної роботи і робота менторів, це все переросло в динамічний пітчинг та нагородження дійсно крутих ідей».

 

Організатори: the Visegrad Fund, Львівська міська рада, КУ Інститут міста

Співорганізатори: ELEKS, Tech StartUp School, UrbanLab. Net

Партнери: Institute of Urban and Regional Development, Geographical Institute of MTA Research Centre for Astronomy and Earth Sciences, Charles University, Faculty of Science, Geosupport s/r/o/.

*Проект співфінансується урядами Чехії, Угорщини, Польщі та Словаччини через Вишеградські Гранти Міжнародного Вишеградського Фонду.

А вже 9 грудня виконавчий комітет ЛМР прийняв рішення щодо початку тестового режиму роботи системи Inspectree у Сихівському районі.