27 Вересня 2021

Європейський тиждень мобільності у Львові

Протягом Тижня мобільності  з 16 по 22 вересня львів’яни мали змогу долучитися до різноманітних заходів – лекцій, екскурсій та акцій, які організували представники влади міста, міжнародні фонди та ініціативні групи Львова.

Особливість  проведення події у Львові

Львів не є новачком у цій сфері. Цьогоріч місто водинадцяте долучається до активностей, планує свої унікальні заходи та запрошує мешканців до участі. “Здоровому духу – постійного руху!” – це офіційне гасло цьогорічного Тижня мобільності у Львові. Акцент був поставлений на ознайомленні мешканців із різними видами пересування  та заохочення використання саме велосипеду. 

Львів як і більшість пострадянських міст є автомобілецентричним містом. Тому уся необхідна інфраструктура для альтернативних та зручних варіантів пересування містом лише розвивається. За останні 7 років у місті з 0 розбудували 120 км велодоріжок. Окрім того, було реконструйовано багато площ  та вулиць – площа Двірцева з вулицею Чернівецькою, Митна, площа перед Оперою. Пішохідними стали вулиця Курбаса,  Нижанківського, Руданського та багато інших. 

З прийняттям Плану сталої міської мобільності у 2020 році влада спрямувала увагу на забезпечення рівності вулиць для всіх та на безпеці. Окрім того, створення окремих смуг для руху громадського транспорту значно зменшили час простою автобусів, трамваїв та тролейбусів у заторах, що в свою чергу зменшує викиди та використання енергії і збільшує термін експлуатації транспорту.

Події в межах Європейського тижня мобільності 2021 

Виставка 

Цьогоріч події Європейського тижня мали просвітницьку мету.  Протягом тижня у центрі поблизу міської ратуші була відкрита виставка “Мобільність Львова”. Гості та жителі міста могли більше дізнатися що таке План сталої міської мобільності та цілі, які хоче досягти місто до 2030 року. 

Екскурсії у трамвайні депо Львова

На вихідних організатори події запросили мешканців у два трамвайні депо Львова для того, щоб ближче познайомити з роботою комунального підприємства “Львівелектротранс”. Екскурсовод розповідав про історію львівського трамваю, яка бере свій початок у 1894 році. Заступник директора відкрив особливості роботи депо і підприємства загалом. 

У старому депо на Городоцькій збереглися перші трамваї Львова, вік яких сягає більше 100 років. А в нещодавно оновленому та модернізованому депо на Промисловій розказували про підготування кожного трамваю до виїзду. Саме приміщення пройшло шлях енергомодернізації: замінені системи опалення, водопостачання, економії електроенергії та вмонтовані сучасні двері, які дозволяють ефективніше зберігати тепло взимку. 

Незважаючи на проливні дощі та незвичний для вересня холод, загалом до екскурсії долучилося понад 50 осіб

Екскурсія старим депо на Городоцькій

Екскурсія оновленим трамвайним депо на Промисловій

Залучення мешканців до обговорення важливих змін

У Львові активно розвивається та заохочується партисипація. Відтак, крім екскурсій, львів’янам запропонували висловити своє бачення щодо організації руху в певних локаціях міста, де відбувається найбільше скупчення людей. Зокрема, це площа Соборна, Митна та Галицька. Спільно з міжнародними експертами, кожен міг висловитися про те, що на його думку, необхідно змінити на цих точках. Окрім того, цьогоріч в межах події мешканці мали зустріч із велополіцією, а для молоді був організовані обговорення  “VECHIRNI ROZMOVY: мобільність | піца | твій хід”. 

Також GIZ Ukraine оголосив розіграш 20-подарункових наборів, а “Львівелектротранс” – місячного абонементу на проїзд у громадському транспорті.  

День без автомобіля

22 вересня Всесвітній день без автомобіля і Львів активно до цього долучився.. Мешканців заохочували на один день пересісти з власних автівок на велосипеди та провести свій день спільно з двоколісним. Як маленька винагорода – зустріч велотусовки на площі Ринок зі смачною кавою та печивом. 


День без автомобіля на пл Ринок

Оригінальним способом до цієї акції долучилася і міська влада, яка вперше провела виїзне засідання виконавчого комітету на велосипедах. Місце зустрічі – нещодавно оновлена вулиця Пекарська. 

Оновлена вулиця Пекарська, яка передбачає рівність усіх учасників руху 

Представники КУ Інститут міста на представлені Плану дій до Плану сталої міської мобільності

Важливі для сталої мобільності рішення, які ухвалили на виїзному засіданні Виконавчого комітету

Завершення Тижня мобільності увінчався успіхами. Міська рада підтримала План дій до Плану сталої міської мобільності. Цей план містить покрокові заходи, розписані з часовими обмеженнями, для досягнення 6 цілей сталої міської мобільності у Львові.

Серед них: 

  • Забезпечення безпеки руху усіх учасників та досягнення рівня 0-ї смертності внаслідок ДТП. 
  • Якісний та передбачуваний транспорт
  • Створення комфортного середовища для руху пішки
  • Популяризація велосипеду як міського транспорту
  • Розвиток усіх територій міста  – забезпечення якісною транспортною інфраструктурою і поєднання всіх видів транспорту
  • Створення Департаменту мобільності. Концентрація усіх підрозділів, які займаються мобільністю, в одну організаційну структуру

Друге важливе рішення стосувалося ухвалення підготовки Програми розвитку велосипедної мережі та інфраструктури Львівської міської територіальної громади до 2030 року, проект ухвали якої доручили Інституту міста. 

Використані фото та інформація :

Сайт ЛМР  – https://city-adm.lviv.ua/news/city

Сайт Galinfo – https://galinfo.com.ua

Сайт Вголос – https://vgolos.ua/news/vikonkom-prosto-neba_1408554.html 

Сайт “Мобільність Львова” – https://mobilitylviv.com/about-emw/