18 May 2020

ЖИТТЯ БІЗНЕСУ У ЛЬВОВІ (КВІТЕНЬ 2020)

📈Бізнес під час пандемії COVID-19📉
Команда Інституту міста здійснила оперативний зріз щодо виявлення умов діяльності бізнес-середовища у Львові.
Директор Інституту міста Alexander Kobzarev підсумовує результати опитування:

🔸Результати опитування не є репрезентативними, але важливі з точки зору відображення поточної ситуації у місті. На жаль, 88% констатували, що стан їхнього бізнесу погіршився, зокрема близько на 88% знизилися доходи.

🔸Але є частка бізнесу, у якої доходи навпаки зросли протягом карантину. Переважно це стосується тих, хто надає свої послуги онлайн, – таких серед опитаних 25%.

🔸Водночас спостерігаємо, що 63% опитаних сказали, що можуть повністю або частково перевести своїх працівників на дистанційну роботу. Підкреслюю, що йдеться не про відпустку за власний рахунок чи тимчасове припинення роботи, а саме про організацію роботи з дому. Тому я закликаю підприємців, якщо це можливо, переводити частину, а може й усіх працівників на дистанційну роботу. Як показує досвід Європи, ті країни, які мали великий відсоток працюючих віддалено до пандемії, наприклад Швеція, навіть не мусили вживати суворих карантинних заходів.

🔸Робота на відстані має низку переваг: знижує ризик захворювання, навантаження на громадський транспорт, а також зменшує стрес, пов’язаний з переїздами на роботу і з роботи. Потенційно, зараз ми можемо відкрити нові форми співпраці, надання послуг, які допоможуть продуктивніше взаємодіяти різним сферам у майбутньому.

🔸Теоретично дистанційна робота також може привести до оптимізації офісної інфраструктури. Коли ми вивчали досвід наших європейських колег, то звернули увагу, що у багатьох містах, особливо у Великобританії, застосовують систему hot desking: коли одне робоче місце використовують декілька людей, які загалом працюють дистанційно, але певний час перебувають в офісі. Можливо такі рішення допоможуть компаніям зекономити на своїх видатках на офіс.

🔸Вважаю, що ми можемо спостерігати зростання продуктивності працівників завдяки роботі з дому. Єдине, потрібно відповідально ставитися до організації робочого часу та спробувати мінімізувати чинники, які відволікають від роботи”.