21 January 2021

Площа Галицька та мале транспортне кільце. Зустріч робочої групи

21 січня 2021 відбулась зустріч робочої групи з реалізації Плану сталої міської мобільності (надалі – ПСММ) з авторами проєкту реконструкції площі Галицької – Urbanideas.

Варто зазначити, що у першопочатковий проєкт було внесено зміни, після того як з демонтажем старого фонтану та проведенням розкопок, було виявлено історичні нашарування на місці, де проєктом передбачалось влаштування сухого фонтану.

Проєктований громадський простір прилягає до ділянки запланованого раніше малого транспортного кільця. Метою обговорення було узгодження напрацьованого проєкту громадського простору з організацією руху транспорту через площу. 

На зустрічі були присутні представники проєктної організації Urbanideas,  КУ Інститут міста, ЛКП “Інститут просторового розвитку”,   Управління транспорту Львівської міської ради, ЛКП “Львівавтодор”, проєкту “Інтегрований розвиток міст в Україні“ Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), експерт з міського транспорту та мобільності від “ЕЖІС Україна“.

Начальником відділу транспортного планування та моделювання ЛКП “Львівавтодор“ Романом Зубачиком було представлено програму малого транспортного кільця в центральній частині міста. Детально було розглянуто схему організації дорожнього руху на ділянці площі Галицької в межах програми малого транспортного кільця. Представниця  Urbanideas – Ольга Криворучко –  презентувала попередній проєкт громадського простору.

Було розглянуто існуючий проєкт та різні варіанти змін по ряду моментів для узгодження його з рухом транспортних засобів. Робочою групою з реалізації ПСММ спільно з авторами проєкту було обговорено та обрано найоптимальніші варіанти по кожному з питань. 

Попередньо проєкт пропонував звуження проїзної частини з ліквідацією кишені для зупинки автобусів та збільшенням площі громадського простору. Оскільки площа є не лише проміжною, але й кінцевою зупинкою багатьох маршрутів, дуже важливо забезпечити місце для стоянки автобусів, тож пропонується організувати довгу кишеню для зупинок. Проїзну частину запропоновано зробити шириною у 3 смуги.

Також існуючим проєктом заплановано зменшення радіусу на правому повороті на вул. Князя Романа та розширення пішохідної частини з організацією громадського простору на новоутвореному трикутнику. На зустрічі розглянули також доцільність влаштування рукава для з’їзду вправо, на вул. Князя Романа. Втім, думки присутніх зійшлись на тому, що відокремлення новоутвореного громадського простору від фасадної частини прилягаючих будівель негативно вплине на використання цієї території пішоходами. Якщо ж простір не буде відокремлено, він працюватиме для комерції, що розташовується в першому поверсі будівель та буде активніше використовуватись. Прозвучала також пропозиція випробувати доцільність цього рішення методами тактичного урбанізму. Таким чином, за допомогою тимчасових та бюджетних втручань (наприклад, встановлення делініаторів) можна перевірити ефективність запропонованого рішення до того, як розпочинати реконструкцію.

Крім цього, обговорили оптимальний шлях, яким повинні рухатись велосипедисти після реконструкції, не вступаючи при цьому у конфлікт з пішоходами. Згідно обговорення, доцільно організувати рух велосипедистів через Галицьку площу смугою для громадського транспорту, адже така можливість передбачена новою редакцією ПДР.

За підсумками зустрічі  буде опрацьовано схему транспортного руху, зміни враховано в існуючому проєкті, після чого його знову буде винесено на обговорення.

Рисунок проєкту реконструкції площі Галицької