2 March 2021

Опитування “Мобільність у Львові: холодний період року”

Інститут міста та Львівавтодор вже вдруге у межах проекту “Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ” за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва у Львові (GIZ), проведуть соціологічне дослідження мобільності у Львові. Ще влітку 2019 року дослідни_ці провели відповідне дослідження, яке лягло в основу Плану сталої міської мобільності 2020.

Опитування у зимовий період планувалося ще у лютому 2020, проте через карантинні обмеження роботи призупинились. Цього разу команда проекту буде вивчати не лише те, якою є мобільність мешкан_ок Львова, але й сфокусуються на запитанні: чи пандемія COVID-19 вплинула на їхнє пересування містом.


Міксуйте всі види пересування та вибирайте, що у цей момент найзручніше! Мешканці міст – не є лише автомобілістами, лише користувачами громадського транспорту, лише велосипедистами чи лише пішоходами. Це все люди, котрі в цей чи інший час, для тої чи іншої цілі використовують відповідний вид пересування. Тож важливо розуміти це та соціально відповідально підходити до свого вибору. Для кращого розуміння транспортної ситуації, що зараз склалась, та її впливу на кожного із нас, проводимо таке опитування.”, – зазначила Марта Пастух, координаторка проєктного бюро у Львові “Інтегрований розвиток міст в Україні“ Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).


Загалом інструментарій дослідження містить понад 111 запитань, де кожне переміщення вивчається крізь призму типу мобільності, її основної мети, а також кількості витраченого часу.


“Заповнення анкети не є складним. Як зазначали наші респондент_ки, заповнення анкети нагадує онлайн-гру, де потрібно з одного етапу перейти на інший. Важливість цього опитування у тому, що воно доповнює муніципальну статистику не лише кількісним, але й якісним змістом. Наприклад, ми маємо офіційні дані щодо авто, але розуміємо, що вони можуть не відображати реальну картину. Торік ми зафіксували, що понад 35% дорослого населення мають власний автомобіль, а з них майже 3/4 зареєстрували своє авто у Львові”, – стверджує Тетяна Приходько, керівниця програми аналізу та досліджень КУ Інститут міста, соціологиня.


Саме соціологічне опитування буде використане для транспортної моделі міста та напрацювання прогнозів щодо оцінки доцільності вдосконалення та будівництва транспортної інфраструктури у місті.


“За даними цього опитування буде встановлена значна кількість показників, на основі яких оновлюватиметься транспортна модель міста. За допомогою цієї моделі є можливим оцінювати зміни транспортних та пасажирських потоків при впровадженні різних заходів транспортної інфраструктури, а також аналізувати різні сценарії їхнього розвитку”, – розповів Роман Зубачик, керівник відділу транспортного планування та моделювання ЛКП “Львівавтодор”.


Якщо Ви бажаєте долучитись до опитування, заповніть Анкету 


Довідка про проект.

Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». У ньому беруть участь Львів, Чернівці, Вінниця, Житомир, Подільський район Києва, Полтава, Мелітополь та Харків. Проект фінансують Уряди Німеччини та Швейцарії.

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує Уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами співпраці Німеччини з Україною є: ефективне державне врядування, енергоефективність і захист клімату, сталий економічний розвиток. Співпраця з Німеччиною також охоплює подолання кризової ситуації на сході країни. При цьому особлива увага приділяється підтримці українських громад, що прийняли внутрішньо переміщених осіб. Швейцарська програма співробітництва в Україні працює під егідою Посольства Швейцарії в Україні та спрямовує свою роботу на підтримку чотирьох основних напрямів: мир, захист і демократичні інститути, сталий розвиток міст, малі та середні підприємства і конкурентоспроможність, а також охорона здоров’я.