10 June 2019 | Announcement

МОБІЛЬНІСТЬ МЕШКАНЦІВ ЛЬВОВА

У період 12 червня ━ 16 липня Інститут міста опитав 2500 осіб віком від 14 років. Вибіркова сукупність була розрахована на основі даних від Головного управління статистики у Львівській області станом на 1 січня 2019 року та відображала три важливі характеристики: стать, вік та райони/сателіти (населені пункти навколо Львова які розташовані у зоні до 10 км від межі обласного центру). 


Метод опитування організували у два кроки: 

  • 72% респондентів опитали онлайн (анкета у Google Form);
  • 28% опитано face-to face  за допомогою планшетів у супроводі інтерв’юерів.

Таким чином дані дослідження є репрезентативними для дорослого населення Львова та приміських територій, а похибка вибірки не перевищує 2,3%. 

Згідно з результатами опитування у ієрархії основних типів мобільності переважає громадський транспорт. Ним користується трохи більше половини населення Львова (52%). Кожен/а четвертий/а мешканець/ка надає перевагу автомобілю (23%), а кожен/а п’ятий/а (18%) пересуванню пішки.  Щодо типу переміщення за статтю, то вони відбуваються майже однаково, хоча велосипедом частіше користуються чоловіки. Це пов’язано з тим, що серед чоловіків більша частка власників роверів. 

У розрізі районів мешканці/ки Залізничного (42%) та Галицького (41%) районів найменше використовують громадський транспорт для пересування містом. Водночас у Залізничному районі найвищий показник використання авто (26%) порівняно з іншими районами. 

Кожен/а другий/а зазначив/ла наявність водійських прав.
Чоловіки вдвічі переважають жінок за кількістю посвідчень: 67% проти 34%.

Так, найвищий показник  наявності водійських прав серед мешканців сателітів (59%), тоді як у районах міста цей показник коливається від 46 до 51%, а у Сихівському 44%.

На запитання «Скільки автомобілів є у Вашій сім’ї?» ми отримали наступні відповіді: 56% опитаних мають автомобіль у сім’ї, з них:

  •  44% мають одне авто;
  • 11% два;
  • 1% від трьох авто. 

Порівняльний аналіз з 2014 роком показав тенденцію до зростання усіх показників наявності авто у сім’ї. 

Щодо власного автомобіля, то ним володіє третина опитаних. Серед них 3/4 зареєстрували автомобіль у Львові, 1/7 у Львівській області. Чоловіки частіше є власниками авто ніж жінки: 47% і 24% відповідно. У віковому вимірі найбільше автовласників 30-39 і 40-49 років (50 і 53% відповідно).  

51% від загальної кількості опитаних вказали, що володіють велосипедом, з них 28% мають хоча б один, а 17% два велосипеди на сім’ю. 

Власники велосипедів за статтю розподілилися так: 56% чоловіків і 46% жінок.
Лише 6% опитаних мають у сім’ї самокат (зазначимо, що ми запитували саме про самокати для дорослих). 

 

Також було згенеровано дані з дванадцяти переміщень. На основі цих даних  проаналізовано тип переміщення та маршрут, тобто яким способом кожен/а мешканець/ка міста  пересувається від початкової точки до точки призначення. Усі дані висвітлені в інтерактивному вигляді. 

Наприклад, з усіх маршрутів ми зауважили, що громадським транспортом протягом дня користується 34%, зокрема 20% автобусами (маршрутками), 5% троллейбусами, а 4% трамваями. Водночас 33% здійснюють як проміжне, так і основне переміщення містом пішки.  

23% використовує власне авто як водій щоб здійснити маршрут «Дім-Робота», 19% як пасажир. Майже 27% використовують автобуси щоб дістатися з дому на роботу.

 

Звіт опитування (на слайді «Маршрут & Тип переміщення» справа внизу активне посилання «Інтерактивна візуалізація» завдяки якому можна детально переглянути статистику за типом переміщення і маршрутом).

Додаткова інформація
Період реалізації:12 червня ━ 16 липня
Замовник:—
Виконавець:Інститут міста