18 March 2020 | Announcement

Львів подав заявку на вступ до Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються

Місто Львів подало заявку на вступ Львова до Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються (надалі – Мережа). Відповідну заявку підписав міський голова Андрій Садовий.

На базі результатів 5 стратегічних сесій з представниками університетів, управлінь Львівської міської ради, громадських організацій, культурних установ та бізнесу, що пов’язаний із освітою, КУ Інститут міста підготував заявку на вступ до Мережі. Загалом до обговорення та напрацювання концепту міста Львова, як міста, що навчається залучили більше 30 представників зацікавлених сторін, а також Львівський кластер розвитку освіти та креативності.

Конкурс на прийняття заявок триває до кінця квітня. Після чого проводитиметься відбір серед міст-подавачів на вступ у Мережу.

 

Глобальна мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються сприяє спільнотам міста в розширенні індивідуальних прав і можливостей в навчанні впродовж життя і, як наслідок, соціальній згуртованості та економічному зростанню міст, регіонів і країн. Мережа допомагає розвитку діалогу між містами в питаннях політики, їх взаємному навчанню, сприяє встановленню зв’язків і партнерських відносин, забезпечує розвиток потенціалу, розробку засобів заохочення й визнання прогресу в створенні міста, що навчається.

Мережа є міжнародною платформою для обміну інформацією, досвідом і кращими практиками побудови міст, що навчаються.

Сьогодні до складу Мережі входять 153 міста з Америки, Європи, Азії, Австралії.

Членство в Мережі надає місту низку переваг, зокрема:

– забезпечення керівництва й підтримки (доступ до інструментів і стратегій розвитку учнів тих міст, що є членами Мережі, отримання оновленої інформації про учнів у містах);

– участь у діяльності динамічної мережі (обмін інформацією з іншими містами – членами Мережі, спілкування з експертами й фахівцями мережі, встановлення партнерських зв’язків);

– визнання зусиль міста (обмін інформацією з іншими містами про основні досягнення та ідеї міста, позиціонування міста як взірця для інших міст; подання заявки

на отримання Премії ЮНЕСКО «Місто, що навчається»).

Нагадаємо, що у Львові діє мережа центрів освіти для дорослих ЦЕ. Функціонування цієї мережі – важливий етап для Львова у здобутті статусу ЮНЕСКО міста, що навчається.