27 Липня 2021

Дослідження мобільності у холодний період року

У лютому 2020 року затверджено План сталої міської мобільності Львова. У межах ПСММ передбачається проведення дослідження: 1) соціологічне опитування для виявлення практик пересування мешканців/ок громади та 2) моделювання транспортної моделі громади. Перша апробація інструментарію соціологічного дослідження відбулась 2014 року, ІІ хвиля – 2019 року [теплий період року] та ІІІ хвиля опитування – 2021 року [холодний період], у проміжку відсутності карантинних обмежень. 

Упродовж 21 лютого-19 березня 2021 опитано 800 осіб, віком від 14 років і старше.

Географічне охоплення: Львів та 4 громади Львівської ТГ: Винники, Рудно, Брюховичі та Дубляни. 

Використано mixed methods: телефонне та поштове опитування.  

Статистична похибка вибірки з довірчою імовірністю 0,954 не перевищує 3,6% для показників, близьких до 50%.

Основні результати соціологічного опитування: 

  • У час пандемії COVID-19 опитані стали пересуватись містом рідше, ніж 2019 року. Частка тих, хто не здійснював переміщення у будні дні, становить 26%, що є втричі більше, ніж 2019 року (10%).
  • Використання громадського транспорту (Трамвай, тролейбус, автобуси, маршрутки; 46%) є основним способом пересування респондентів/ок.
  • Незважаючи на холодний період року, зросла частка осіб, які надають перевагу  ходінню пішки: 24% [2020] vs 18% [2019].
  • Жінки надають перевагу ходити пішки (27,1% vs 20,3% чоловіків; різниця у 6,9%), тоді як чоловіки – їздити власним автомобілем (32,9% vs 18,9% жінок; різниця у 14,0%)
  • З метою здійснення маршруту «Дім – Робота – Дім», який у сукупній частці маршрутів становить майже  1/2, мешканці переважно використовують громадський транспорт (48%) та індивідуальний транспорт (водій/ка, пасажир/ка у власному та/або службовому авто; 32%).
  • Близько 55% опитаних декларують про наявність посвідчення водія/йки. За гендерним виміром 65% чоловіки та 46% жінки. 
  • Цільовою аудиторією, яка найбільш часто використовує велосипед у повсякденному житті, є чоловіки та особи 14-23 років.

Презентація: українська версія

Презентація: англомовна версія

__________________________

Дослідження реалізовується у межах проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за фінансування Урядів Німеччини та Швейцарії у співпраці з Львівською міською радою, КУ Інститут міста, ЛКП «Львівавтодор», ЛКП «Львівелектротранс», ЛКП «Інститут просторового розвитку»,  департамент житлового господарства та інфраструктури, управління транспорту, управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування, громадські організації.