16 Грудня 2019 | Анонси ІМ

ЧОМУ КРЕАТИВНА ОСВІТА ЗАВЖДИ ОБ’ЄДНУЄ ДАЛЕКОГЛЯДНИХ ЛЮДЕЙ. ПРИКЛАД СОЦІАЛЬНОЇ ШКОЛИ ДИЗАЙНУ PIXLAB

Влітку цього року команда Інституту міста розпочала тестувати ідею створення соціальної школи дизайну для підлітків, метою якої стало створення рівних можливостей доступу до креативної освіти. За попередніми дослідженнями було визначено основну категорію потенційних слухачів(-ок) Школи: дівчата та хлопці віком від 14 до 17 років, які мають складні життєві обставини і цілеспрямовано бажають розвиватися в сфері дизайну. 

На етапі остаточного затвердження головних принципів діяльності школи, куратори цієї ініціативи долучили до відкритих обговорень дітей віком від 14 до 17 років, соціальних працівників, діючих викладачів коледжів з профільних дисциплін, шкільних психологів, а також представників успішних львівських дизайн-студій та шкіл, відомих дизайнерів(-ок) і творців різноманітних дизайн-продуктів.

Юра Бакай, дизайнер Інституту міста та координатор Школи каже, що ці зустрічі і відверті розмови дозволили вибудувати актуальну та сприятливу систему навчального процесу, його форматів і змістовного наповнення.

Згодом було погоджено запускати осінній пілотний набір школи Pixlab, яка відзначалася відкритою комунікацією, соціальною місією, неформальними та інтерактивними способами у викладанні навчального матеріалу, постійною менторською підтримкою для слухачів(-ок) першого курсу, залученням провідних дизайн-спеціалістів до роботи в школі на вільних волонтерських засадах.

«Коли ми запустили набір до школи, то прагнули залучити натхненну і завзяту молодь, яка, не дивлячись на певні життєві обставини, що обмежували їх чи то у вільному виборі навчального закладу і профільних дисциплін, чи то у додаткових навчальних курсах — понад усе хотіла спробувати себе у сфері дизайну. І після підсумкової презентації робіт наших випускників ми впевнилися, що цю мету ми точно досягли — зуміли показати і розказати підліткам хто такий дизайнер і що можна зробити зі знаннями у веб-дизайні, зокрема», — додає Юліана Саврук, проектна менеджерка Інституту міста, координаторка Школи дизайну Pixlab.

Програма навчального інтенсиву була сформована з урахуванням рекомендацій провідних дизайнерів та кураторів різних львівських дизайн-шкіл і максимально націлена на здобуття практичних навичок. Всього відбулося 11 навчальних сесій, переважно ці заняття були по суботах в комфортному новому приміщенні StartUp Depot, що на вулиці Весняній.

Разом з дизайн-експертами та експертками SoftServe, Intellias, EPAM та Cieden слухачі і слухачки школи дізнавалися всі особливості діяльності веб-дизайнерів(-ок), їхні функції та креативні обов’язки, згодом вивчали специфіку побудови макетів сайтів та модульних сіток, секрети створення унікальної композиції і типографії, а ще говорили про кольори та адаптивність сайтів. Підсумками трьохмісячного навчального інтенсиву стала презентація власних проектів-сайтів для викладачів(-ок) та менторів(-ок) цього курсу в школі Pixlab. 

Проект реалізується КУ Інститут міста у співпраці з Інститутом розвитку міст у Кракові та за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Республіки Польща в рамках програми «Польська допомога розвитку».

Слідкуйте за успіхами школи на офіційних сторінках: Facebook та Instagram